IIHF Wereldkampioenschap 2019 - 2019 IIHF World Championship

Van Wikipedia, De Gratis Encyclopedie

Pin
Send
Share
Send

IIHF Wereldkampioenschap 2019
2019 IIHF Wereldkampioenschap logo.svg
Toernooi details
Gastland Slowakije
Datums10-26 mei
Teams16
Locatie (s)2 (in 2 gaststeden)
Eindposities
KampioenenGouden medaille blank.svg Finland (3e titel)
Tweede plaatsZilveren medaille blank.svg Canada
Derde plaatsBronzen medaille blank.svg Rusland
Vierde plaats Tsjechië
Toernooi statistieken
Wedstrijden gespeeld64
Doelpunten gescoord412 (6,44 per wedstrijd)
Aanwezigheid470.853 (7.357 per wedstrijd)
Scorende leider (s)Zweden William Nylander
(18 punten)
MVPCanada Mark Stone
2018
2020 (afgelast) →

De IIHF Wereldkampioenschap 2019 werd georganiseerd door Slowakije van 10 tot 26 mei 2019. Het was de tweede keer dat Slowakije als onafhankelijk land gastheer was voor het evenement, zoals het geval was in 2011​De gaststeden waren Bratislava en Košice, zoals aangekondigd door de Internationale ijshockeyfederatie (IIHF) op 15 mei 2015.[1]

Finland won hun derde titel door Canada in de finale te verslaan.[2] De Finnen hadden 18 debutanten voor het IIHF Wereldkampioenschap 2019 en werden algemeen beschouwd als een buitenstaander om überhaupt een medaille te winnen.[2] Desondanks wonnen de Finnen hun derde Wereldkampioenschap en verloren slechts twee wedstrijden in het toernooi (tegen de VS en Duitsland). Rusland stelde de bronzen medaille veilig na een penalty-shootout-overwinning op Tsjechië.[3] Dit toernooi was ook de eerste keer sinds het IIHF Wereldkampioenschap in 2006 dat beide gepromoveerde teams (Groot-Brittannië en Italië) in de hoogste divisie bleven.

Locaties

Wapen van Bratislava.svg BratislavaWapen van Košice.svg Košice
Ondrej Nepela Arena1Stalen Arena2
48 ° 08'38 ″ N. 17 ° 06'35 ″ E / 48 ° 14389 17.10972 ° E / 48.14389; 17.10972 (Bratislava)48 ° 43'16 ″ N. 21 ° 15'27 ″ E / ° 48,72111 21,25750 ° N ° E / 48.72111; 21.25750 (Košice)
Capaciteit: 10.055[4]Capaciteit: 8.347[4]
Ondrej Nepela Arena 2019 2.jpgSteel Arena Košice.jpg

Regel verandert

In december 2018 kondigde de IIHF wijzigingen aan in de na verloop van tijd procedures die bij dit toernooi beginnen: alle verlengingen zouden 3-op-3 zijn, ongeacht de ronde (in plaats van door te gaan van 3-op-3 naar 4-op-4 en 5-op-5 tijdens het toernooi), en het gouden medaillespel zou niet langer naar een vuurgevecht gaan; het spel zou in periodes van 20 minuten van 3 tegen 3 worden voortgezet totdat een winnend doelpunt zou worden gescoord.[5]

In de halve finales was er geen vaste beugel. Na de kwartfinales vond een herinzameling plaats waarbij het hoogste zaad het laagste resterende zaad speelt. Zaden werden bepaald door prestaties in de voorronde.[6]

Deelnemers

Macejko, was de mascotte van het toernooi.
Gekwalificeerd als gastheer
Automatische kwalificatie na een top 14-plaatsing op de IIHF Wereldkampioenschap 2018
Gekwalificeerd door het winnen van een promotie bij de 2018 IIHF Wereldkampioenschap Divisie I

Zaaien

De uitzaaiingen in de voorronde zijn gebaseerd op de 2018 IIHF Wereldranglijst, vanaf het einde van de IIHF Wereldkampioenschap 2018, de ... gebruiken kronkelig systeem​Op 22 mei 2018 maakten de IIHF en het lokale organisatiecomité de groepen bekend, waarin Slowakije en Noorwegen van plaats wisselden zodat Slowakije in Košice zou spelen en Tsjechië en Oostenrijk in Bratislava.[7]

Roosters

De selectie van elk team bestaat uit minstens 15 schaatsers (vooruit, en verdedigers) en 2 doelverdedigers, en maximaal 22 schaatsers en 3 doelverdedigers. Alle 16 deelnemende landen moesten, door de bevestiging van hun respectievelijke nationale verenigingen, uiterlijk twee weken voor het toernooi een "Long List" indienen, en een definitieve selectie door de Passport Control meeting voorafgaand aan de start van het toernooi.

Ambtenaren

Op 1 maart 2019 zijn 16 scheidsrechters en grensrechter bekend gemaakt.[8][9]

ScheidsrechtersGrensrechter

Voorronde

Het programma is op 15 augustus 2018 bekend gemaakt.[10]

groep A

De wedstrijden van groep A werden gespeeld in de Steel Arena in Košice.

PosTeamPldW.OTWOTLL.GFGAGDPtsKwalificatie of degradatie
1 Canada760013611+2518Kwartfinales
2 Finland750112211+1116
3 Duitsland750021818015
4 Verenigde Staten741022715+1214
5 Slowakije (H)731032819+911
6 Denemarken711141823−56
7 Groot Brittanië70106941−322[een]
8 Frankrijk (R)700251434−202[een]Degradatie naar 2020 Divisie I A
Bron: IIHF
Regels voor classificatie: 1) punten; 2) head-to-head punten; 3) head-to-head doelsaldo; 4) head-to-head aantal gescoorde doelpunten; 5) resultaat tegen het dichtstbijzijnde best gerangschikte team buiten de gebonden teams; 6) resultaat tegen het op één na best gerangschikte team buiten de gebonden teams; 7) zaaien voor het toernooi.
(H) Gastheer; (R) Gedegradeerd.
Opmerkingen:
  1. ^ een b Frankrijk 3-4 (OT) Groot-Brittannië
10 mei 2019
Finland 3–1 Canada
Verenigde Staten 1–4 Slowakije
11 mei 2019
Denemarken 5–4
(GWS)
 Frankrijk
Duitsland 3–1 Groot Brittanië
Slowakije 2–4 Finland
12 mei 2019
Verenigde Staten 7–1 Frankrijk
Denemarken 1–2 Duitsland
Groot Brittanië 0–8 Canada
13 mei 2019
Verenigde Staten 3–2
(OT)
 Finland
Slowakije 5–6 Canada
14 mei 2019
Groot Brittanië 0–9 Denemarken
Duitsland 4–1 Frankrijk
15 mei 2019
Verenigde Staten 6–3 Groot Brittanië
Duitsland 3–2 Slowakije
16 mei 2019
Canada 5–2 Frankrijk
Finland 3–1 Denemarken
17 mei 2019
Frankrijk 3–6 Slowakije
Finland 5–0 Groot Brittanië
18 mei 2019
Denemarken 1–7 Verenigde Staten
Canada 8–1 Duitsland
Groot Brittanië 1–7 Slowakije
19 mei 2019
Duitsland 1–3 Verenigde Staten
Frankrijk 0–3 Finland
20 mei 2019
Frankrijk 3–4
(OT)
 Groot Brittanië
Canada 5–0 Denemarken
21 mei 2019
Finland 2–4 Duitsland
Slowakije 2–1
(GWS)
 Denemarken
Canada 3–0 Verenigde Staten

Groep B

De wedstrijden van groep B werden gespeeld in de Ondrej Nepela Arena in Bratislava.

PosTeamPldW.OTWOTLL.GFGAGDPtsKwalificatie of degradatie
1 Rusland77000367+2921Kwartfinales
2 Tsjechië760013914+2518
3 Zweden750024121+2015
4  Zwitserland740032714+1312
5 Letland730042120+19
6 Noorwegen720051933−146
7 Italië70106548−432
8 Oostenrijk (R)70016940−311Degradatie naar 2020 Divisie I A
Bron: IIHF
Regels voor classificatie: 1) punten; 2) head-to-head punten; 3) head-to-head doelsaldo; 4) head-to-head aantal gescoorde doelpunten; 5) resultaat tegen het dichtstbijzijnde best gerangschikte team buiten de gebonden teams; 6) resultaat tegen het op één na best gerangschikte team buiten de gebonden teams; 7) zaaien voor het toernooi.
(R) Gedegradeerd.
10 mei 2019
Rusland 5–2 Noorwegen
Tsjechië 5–2 Zweden
11 mei 2019
Zwitserland  9–0 Italië
Letland 5–2 Oostenrijk
Noorwegen 2–7 Tsjechië
12 mei 2019
Rusland 5–0 Oostenrijk
Italië 0–8 Zweden
Letland 1–3  Zwitserland
13 mei 2019
Rusland 3–0 Tsjechië
Noorwegen 1–9 Zweden
14 mei 2019
Italië 0–3 Letland
Zwitserland  4–0 Oostenrijk
15 mei 2019
Zwitserland  4–1 Noorwegen
Rusland 10–0 Italië
16 mei 2019
Zweden 9–1 Oostenrijk
Tsjechië 6–3 Letland
17 mei 2019
Oostenrijk 3–5 Noorwegen
Tsjechië 8–0 Italië
18 mei 2019
Letland 1–3 Rusland
Italië 1–7 Noorwegen
Zweden 4–3  Zwitserland
19 mei 2019
Oostenrijk 0–8 Tsjechië
Zwitserland  0–3 Rusland
20 mei 2019
Zweden 5–4 Letland
Oostenrijk 3–4
(GWS)
 Italië
21 mei 2019
Tsjechië 5–4  Zwitserland
Noorwegen 1–4 Letland
Zweden 4–7 Rusland

Playoff ronde

Plaatsingsvolgorde

De halve finale koppelingen werden bepaald op basis van de plaatsing na de voorronde. Het zaaien wordt bepaald aan de hand van de volgende criteria in de aangegeven volgorde:[6]

  1. hogere positie in de groep;
  2. hoger aantal punten;
  3. beter doelsaldo;
  4. hoger aantal doelpunten gescoord voor;
  5. beter geplaatste nummer dat deelneemt aan het toernooi (d.w.z. plaats in de 2018 IIHF Wereldranglijst).
RangTeamGrpPosHuisartsPtsGDGFZaad
1 RuslandB1721+29363
2 CanadaEEN1718+25361
3 TsjechiëB2718+25396
4 FinlandEEN2716+11225
5 ZwedenB3715+20412
6 DuitslandEEN37150188
7 Verenigde StatenEEN4714+12274
8  ZwitserlandB4712+13277

Haakje

 
KwartfinalesHalve finalesLaatste
 
          
 
23 mei
 
 
 Canada (OT)3
 
25 mei
 
  Zwitserland2
 
 Rusland0
 
23 mei
 
 Finland1
 
 Tsjechië5
 
26 mei
 
 Duitsland1
 
 Canada1
 
23 mei
 
 Finland3
 
 Rusland4
 
25 mei
 
 Verenigde Staten3
 
 Canada5
 
23 mei
 
 Tsjechië1Derde plaats
 
 Finland (OT)5
 
26 mei
 
 Zweden4
 
 Rusland (GWS)3
 
 
 Tsjechië2
 

Laatste

26 mei 2019
20:15 (UTC + 2)
Canada 1–3
(1–0, 0–1, 0–2)
 FinlandOndrej Nepela Arena, Bratislava
Aanwezigheid: 9,085

Eindstand en statistieken

Eindstand

PosGrpTeamPldW.OTWOTLL.GFGAGDPtsEindresultaat
1EEN Finland1071113116+1524Kampioenen
2EEN Canada1071024517+2823Tweede plaats
3B Rusland1081014313+3026Derde plaats
4B Tsjechië1070124723+2422Vierde plaats
5B Zweden850124526+1916Uitgeschakeld in
Kwartfinales
6EEN Duitsland850031923−415
7EEN Verenigde Staten841033019+1114
8B  Zwitserland840132917+1213
9EEN Slowakije (H)731032819+911Uitgeschakeld in
Groepsfase
10B Letland730042120+19
11EEN Denemarken711141823−56
12B Noorwegen720051933−146
13EEN Groot Brittanië70106941−322
14B Italië70106548−432
15EEN Frankrijk700251434−2022020 IIHF Wereldkampioenschap Divisie I
16B Oostenrijk70016940−311
Bron: IIHF
Regels voor classificatie: 1) positie in de groep; 2) aantal punten; 3) doelsaldo; 4) gescoorde doelpunten; 5) zaaien voor het toernooi.[11][12]
(H) Gastheer.

Scorende leiders

Lijst toont de beste skaters gesorteerd op punten en vervolgens op doelpunten.

SpelerHuisartsGEENPts+/−PIMPOS
Zweden William Nylander851318+160F.
Rusland Nikita Kucherov1061016+114F.
Rusland Nikita Gusev1041216+120F.
Tsjechië Jakub Voráček1041216+102F.
Canada Mark Stone108614+100F.
Canada Anthony Mantha97714+916F.
Tsjechië Michael Frolík107714+82F.
Tsjechië Dominik Kubalík106612+100F.
Tsjechië Dominik Simon104812+102F.
Verenigde Staten Patrick Kane82101204F.

GP = Gespeelde spellen; G = doelen; A = helpt; Pts = Punten; +/​ = Plus minus​PIM = sancties in minuten; POS = Positie
Bron: IIHF.com

Keepersleiders

Alleen de top vijf doelverdedigers, gebaseerd op het opslagpercentage, die ten minste 40% van de minuten van hun team hebben gespeeld, zijn opgenomen in deze lijst.

SpelerTOIGAGAASASv%ZO
Rusland Andrei Vasilevskiy488:02131.6024094.582
Finland Kevin Lankinen480:41121.5020794.202
Duitsland Mathias Niederberger237:1471.7712094.170
Zwitserland Leonardo Genoni241:3081.9912993.800
Denemarken Sebastian Dahm307:18101.9513892.751

TOI = Time on Ice (minuten: seconden); SA = schoten tegen; GA = doelpunten tegen; GAA = Doelpunten tegen het gemiddelde​Sv% = Percentage opslaan; SO = Shutouts
Bron: IIHF.com

Onderscheidingen

Bron: IIHF.com

Bron: IIHF.com

Referenties

  1. ^ "Terug naar Slowakije, Zwitserland". iihfworlds2015.com​15 mei 2015. Gearchiveerd van het origineel op 20 januari 2019​Opgehaald 15 mei 2015.
  2. ^ een b "Finnen herhalen in Slowakije". iihf.com​26 mei 2019.
  3. ^ "Rusland schiet Tsjechen neer voor brons". iihf.com​26 mei 2019.
  4. ^ een b IIHF Wereldkampioenschap Slowakije 2011 - Locaties Gearchiveerd 30 april 2011 op de Wayback-machine​Iihf.com. Ontvangen 4 juni 2011.
  5. ^ "Nieuw OT-formaat bij Worlds". Internationale ijshockeyfederatie​Opgehaald 15 april 2019.
  6. ^ een b "Halve finale formaat gewijzigd". Internationale ijshockeyfederatie​Opgehaald 10 mei 2019.
  7. ^ "Groepen voor 2019". iihfworlds.com​15 augustus 2018.
  8. ^ "Scheidsrechters voor Slowakije 2019 toegewezen". iihf.com​1 maart 2019.
  9. ^ "Opdrachten" (Pdf)​Gearchiveerd van het origineel (Pdf) op 2019-05-09​Opgehaald 2019-05-09.
  10. ^ "Slowakije opent vs. VS". iihfworlds.com​15 augustus 2018.
  11. ^ Toernooiregels van 2019
  12. ^ IIHF Sportreglement (pg4)

Externe links

Media gerelateerd aan IIHF Wereldkampioenschap 2019 op Wikimedia Commons

Pin
Send
Share
Send